Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strzegom: Projekt aktywizujący wiedzę

Data publikacji: 2017-07-24, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Strzegom: Projekt aktywizujący wiedzę

W latach szkolnych 2016/2017 i 2017/2018 gmina Strzegom realizuje projekt w ramach środków pochodzących z Unii Europejskiej, mający na celu podniesienie efektywności kształcenia w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w szkołach gminy Strzegom.

W skład szkół objętych projektem wchodzą: PSP w Jaroszowie, PSP nr 3 w Strzegomiu, PSP w Olszanach, PSP w Goczałkowie, Gimnazjum w Jaroszowie, Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, Gimnazjum w Goczałkowie. Placówki zgodnie z harmonogramami realizują zajęcia wyrównawcze i rozwijające z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. 

„Powstałe w ramach projektu pracownie matematyczne i przyrodnicze wyposażono w sprzęt multimedialny, m.in.: laptopy, tablice interaktywne wraz z projektorami, mobilne szafy do ładowania, które jednocześnie mogą zasilić 16 laptopów. Zakupiono również wiele pomocy dydaktycznych w tym: mikroskopy cyfrowe, preparaty mikroskopowe oprogramowania do tablic interaktywnych, globusy, gry dydaktyczne, modele serca i skóry człowieka, szkielet człowieka, model budowy anatomicznej człowieka różne zestawy matematyczne i dydaktyczne, zestawy do nauki ułamków, przezroczyste modele brył, lornetki, lupy i wiele innych” wylicza Anna Góralska, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. 

Dzięki otrzymanym pomocom, zajęcia w ramach projektu stały się dla uczestników ciekawsze. Korzystanie z nowoczesnych mikroskopów jest dla dzieci szczególną atrakcją. W ramach zajęć przyrodniczych uczniowie obserwują gotowe preparaty mikroskopowe, jak i wykonują również samodzielnie preparaty. Nowy sprzęt stał się inspiracją wielu pomysłów. Nie lada atrakcją na zajęciach przyrodniczych okazały się również pomoce z zakresu geografii. Podświetlony model Ziemi oraz Tellurium z ręcznym sterowaniem pozwoliły lepiej zrozumieć skutki obrotów Ziemi.

Poprzez wykonywanie ćwiczeń i doświadczeń eksperymentalnych uczniowie zostali zaktywizowani do wykorzystywania swojej wiedzy w praktycznym działaniu. Wzrosła również aktywność uczniów na zajęciach oraz ich zainteresowanie omawianymi problemami.
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

  Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

  Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


  Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

  Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola