Belka
Niedziela, 12 Maja 2024   imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

XV Tradycje Stołu Wielkanocnego - czas na zgłoszenia

Data publikacji: 2019-03-01, Data modyfikacji: 2019-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Z nastaniem pierwszych wiosennych dni rozpoczynamy zgłoszenia do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – XV Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Z roku na rok wzrasta liczba wystawców, dlatego wzorem lat ubiegłych organizatorzy szykują miejsce na dwóch halach wystawienniczych dla kilkudziesięciu reprezentacji. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części – Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego. Łącznie spodziewanych jest ponad sześćdziesięciu wystawców. Niespodzianką w roku 2019 będzie pokaz gotowania na żywo z lokalnych produktów przygotowany przez Krzysztofa Bigusa, uczestnika programu Master Chef. Mieszkaniec gminy Marcinowice znalazł się w minionej edycji w TOP 5 programu.Udział w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego na hali głównej możliwy jest na specjalne zaproszenie organizatorów. W tej części rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, szkoły, zespoły folklorystyczne zaprezentują tradycyjne potrawy związane ze świętami Wielkiej Nocy.Dla lokalnych producentów, rękodzielników i firm przygotowano halę z Kiermaszem Produktu Wielkanocnego. Koszt dzierżawy miejsca pod stoisko wynosi 70 zł. Szczegóły dotyczące wydarzenia (informacje, karty zgłoszenia) znajdują się na stronie: www.tradycjestolu.marcinowice.pl

Pełna treść wiadomości na: marcinowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2152:xv-tradycje-stou-wielkanocnego-czas-na-zgoszenia&catid=69:2019
marcinowice.pl, Źródło artykułu: marcinowice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat świdnicki – powiat  w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Świdnicy. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdnica, Świebodzice, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, zajmując powierzchnię 742,89 km².

Do zabytków powiatu wliczają się: kościół Pokoju z 1657r. w Świdnicy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z 1905 r. wzniesiona w stylu neoromańsko-bizantyjskim, zaś w Świebodzicach  kościół św. Mikołaja z XIII w., kościół ewangelicki Piotra i Pawła, mauzoleum rodziny von Kramst z 1880 r., klasycystyczny ratusz miejski z 1781 r., fragmenty murów obronnych oraz budynki w zespole zamku Książ ( dom „szwajcarski” I, dom „szwajcarski” II, brama wjazdowa na teren zespołu).

Atrakcię przyrodniczą stanowi fragment rezerwatu przyrody Przełomy pod Książem oraz liczne parki miejskie.


Od kwietnia 2004 roku na terenie powiatu istnieje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”, gdzie swoje oddziały mają między innymi: „Electrolux”, Colgate-Palmolive, „Klingenburg International” Sp. z o.o.czy SONEL S.A. W Świdnicy działa się także fabryka wagonów koncernu Greenbrier.

Przez powiat przebiega droga krajowa DK 35. Świebodzice posiadają także własne lądowisko z pasem startowym na terenie którego planowana jest budowa lotniska Sudeckiego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola